SUPREME 2 MİLYAR DOLAR KARŞILIĞINDA VF GROUP'A SATILDI

SUPREME 2 MİLYAR DOLAR KARŞILIĞINDA VF GROUP'A SATILDI

2 milyardan fazla bir değerle satılan SupremeVF Group'un yeni üyesi... VF Group dünyaca tanınmış bu gibi markaların sahibidir. (The North FaceVansDickiesNapapijriTimberland ve Eastpack). Hepimiz dünyada Supreme mağazalarındaki kuyrukları biliyoruz. İkonik ateş kırmızısı logosunu kullandığı ürünlerini ve aksesuarlarını almaya hazır yüzbinlerce genç var. Peki bundan sonra da aynı şekilde mi devam edecek?

 

SUPREME STORE

 

SUPREME MAĞAZA

 

Supreme ve VF arasındaki ilişki aslında uzunca bir süredir var. Marka zaten artık koleksiyonlarını oluştururken, VF markalarından bazıları ile birkaç kez işbirliği yapmıştır. Ancak satışı birkaç gün içerisinde hızlıca gerçekleştirildi. Medyada öncesinde satın alma ile alakalı pek haber yapılmadı. Özellikle, Vans ve The North Face ile yapılan işbirlikleri çok sayıda satış rakamlarına ulaştı ve başarılı oldu. Belki de şirketin Supreme'i tamamen satın almasına neden olan sebep buydu.

 

VF GROUP - SUPREME

 

Sokak stilini tüm çizgilerinde net olarak gördüğümüz ve aslında bir kaykay markası olarak tasarlanan Supreme markasının kurucusu James Jebbia, satın alma ile ilgili olarak şunları söyledi: “Yıllardır birlikte çalıştığımız büyük markalara ev sahipliği yapan birinci sınıf bir şirket olan VF'ye katılmaktan gurur duyuyoruz. The North Face, Vans ve Timberland dahil. Bu ortaklık, benzersiz kültürümüzü ve bağımsızlığımızı korurken, 1994'ten beri izlediğimiz yolda güçlerimizi birleştirerek büyümemize olanak tanıyacak ”dedi. Görünüşe göre Supreme, kendisini sokak giyimi evreninde her zaman farklı kılan değerlerden ve tarzdan asla sapmadan köklerine bağlı kalmaya odaklanıyor. Kendi tarafında,  satın almanın Supreme'e "küresel tedarik zincirini, uluslararası platformlarını, dijital yeteneklerini ve tüketici anlayışını geliştirme fırsatı" vereceğini söyledi. Supreme, VF, portföyündeki markalarla yakın çalışmayı sınırlamayacak ve alışılmışın dışında ve inanılmaz derecede başarılı ortaklıkları içerecek şekilde işbirliği stratejisine devam etmesine izin verdi. 


Yorum bırak